Elegans TravelGenel

Andre Rieu Konseri : Salzburg, Hallstatt, Viyana

Andre Rieu Konseri : Salzburg, Hallstatt, Viyana

Hayırlara vesile, bu sezon klasik müzik konserlerinin peşinden koşturuyorum. Kasım ayında Rotary 2420. Bölge için düzenlediğim Andrea Bocelli konseri sonrası, bu sefer istikamet Andre Rieu konseri. 17 Mayıs Avusturya Salzburg Arena’da gösterisi olan sanatçı, 50-60 kişi arasındaki Johann Strauss orkestrasıyla sahne alacak.

Bu konser için Santa Turizm ile birlikte hazırladığımız seyahat programı aşağıda.

Klasik müzik severlerin ilgisini çekeceğini düşündüğüm bu tur için yerimiz azaldı. Konser biletleri kısıtlı sayıda. Mayıs ayı da Avusturya’nın en güzel zamanı olunca, o zaman acele etmekte fayda var.

Andre Rieu Konseri 16-20 Mayıs Salzburg- (Hallstatt)-Viyana Turu

16 Mayıs Çarşamba SALZBURG

İstanbul Atatürk Havalimanından TK1381 sefer sayılı uçakla saat 09:00’da hareket. Lokal saatle 10:30’da Salzburg’a varış. Özel otobüsümüzle otelimize transfer. (otele giriş saat 14:00’dür) Öğleden sonra, yarım günlük Salzburg şehir turu yapıyoruz. Unesco tarafından koruma altına alınmış, ünlü besteci Mozart’ın doğum yeri olan Salzburg’da Altstadt (eski şehir) ilk durağımız. Yürüyerek yapacağımız bu tur esnasında, bestecinin doğduğu ev, Salzburg katedrali, Mirabelle bahçeleri göreceğimiz yerler arasında. Akşamüstü, turumuzu Salzburg’un en güzel cafesi Café Sacher’de Happy Hour için sonlandırıyoruz. Geceleme Salzburg’da

salzburg

17 Mayıs Perşembe HALLSTATT – ANDRE RİEU KONSERİ 

Sabah kahvaltısından sonra, arzu eden misafirlerimizle Cehennem var mıdır bilemeyiz ama Cennet var ise orası Hallstadt’dır diye betimlenen dünyanın en güzel köylerinden Hallstatt’a gidiyoruz. Geçmişi bronz çağa ulaşan bu köy, Unesco tarafından koruma altına alınmış ve araç trafiğine kapalı. Dileyen misafirlerimiz için ördek ve şnitzeli ile ünlü Brau-Gasthof Hallstatt’ta rezervasyon yapılacaktır. Akşam üstü, Salzburg’a dönüyor ve özel aracımızla Andre Rieu konseri için Salzburg Arena’ya gidiyoruz. Konser sonrası otele dönüş. Geceleme Salzburg’da

 

hallstatt manzara

18 Mayıs Cuma MELK MANASTIRI ve VİYANA

Sabah erken kahvaltı sonrası, otelden ayrılıyor ve Viyana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde yer alan, Unesco tarafından dünya mirası listesinde olan Melk Manastırı ilk durağımız.  Öğle yemeğimizi lokal bir restaurantta aldıktan sonra, Viyana’ya doğru devam ediyoruz. Akşam saatlerinde Viyana’ya varıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Viyana’da. Dileyen misafirlerimiz için Viyana’da klasik müzik konseri gecesi düzenlenecektir. Konser programları için lütfen tıklayınız

melk manastiri

melk manastiri avusturya

19 Mayıs Cumartesi VİYANA

Sabah kahvaltısından sonra, yarım günlük panoramik Viyana turu yapıyoruz.

viyana

Bu tur esnasında, şehrin en önemli simgelerinden Hofburg Sarayı (Sissi’nin daireleri), Şehir tiyatrosu (Burg theater), Opera Binası, Viyana sanat müzesi (panoramik) St. Stephan meydanı ve katedrali görülecek yerler arasında. Öğleden sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için yarım günlük Schönbrunn Sarayı turu organize edilecektir.  Alışveriş tutkunları ise, her cumartesi günü Nachmarkt’ta (otellere yürüme mesafesinde) bit pazarında keyifli zaman geçirebilirler. Sanat tutkunları içinse tavsiyem tabii ki Viyana Sanat Tarihi (klasik sanat), Leopold Müzesi (modern sanat). Mimari aşıkları ise mutlak Hundertwasser’i görmeli. Sergi için en önemli adres tabii ki Albertina. (Viyana hakkında detaylı yazım yakında blogda.)schonbrunn sarayi viyana

Akşam, seyahatimizin son gecesinde, arzu eden misafirlerimizle 1400 yılında kurulmuş olan şehrin en eski restaurantı Griechenbeisl’da akşam yemeği alıyoruz. Geceleme otelimizde.

griechenbeisl restaurant

20 Mayıs Pazar 

Sabah kahvaltısından sonra yarım gün serbest zaman. Saat 17:00’de otelde buluşuyor ve özel otobüsümüzle, Viyana Havaalanına gidiyoruz. Türk Havayolları TK1888 sefer sayılı uçakla saat 20:15’de Avusturya’dan hareket ediyor ve yerel saatle 23:35’de İstanbul’a varıyoruz

Bir başka Elegans Cadısı organizasyonunda görüşebilmek ümidiyle gezimizi sonlandırıyoruz.

mozart

Tur Detayları

Oteller:

Salzburg

Radisson Blue Altstadt vb 4,5*

radisson blu hotel altstadt salzburg

Viyana

Hotel Mercure Wien Zentrum 4*

mercure viyana

veya Austria Trend Hotel Europa Wien 4* vb

austria trend wien hotel

Fiyatlar

Çift Kişilik odada kişibaşı standart oda 1650 euro
Çift Kişilik odada kişibaşı superior oda farkı 250 euro
Tek Kişilik standart oda 1925 euro
Tek Kişilik superior oda farkı 275 euro
Tam gün Hallstatt Turu 125 euro
Akşam yemeği Griechenbeisl 60 euro

andre rieu konseri

 Andre Rieu Konseri Biletleri

Andre Rieu konseri biletleri halen satışta olup, arzu edildiği takdirde Elegans Cadısı tarafından temin edilecektir. Kısıtlı sayıda yer kaldığı için, yanyana oturum GARANTİ EDİLMEMEKTEDİR. Bilet fiyatları 50-150 euro arasında değişiklik göstermekte olup, rezervasyon anında yer durumuna bağlı olarak bilet satın alınacaktır.

https://www.andrerieu.com/en . Konser biletlerinin tarafımızca temini durumunda aracı acenta için %20 komisyon bedeli, tutara eklenecektir.

Konser biletlerinin tarafımızca temin edilmesi durumunda, biletlerin İPTAL ve/veya İADESİ yoktur.

 Fiyatlara DAHİL olan hizmetler

• Türk Havayollları İstanbul – Salzburg – Viyana – İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti

• Havaalanı vergileri

• 4 gece 4* merkezi listelenen veya vb otellerde belirtilen kategori odalarda konaklama

• Sabah kahvaltıları

• Programda belirtilen tüm transferler

• Salzburg yarım gün şehir turu

• Viyana yarım gün şehir turu

• Profesyonel yerel rehberlik hizmeti

• Elegans Cadısı asistanslık hizmetleri

• Melk Manastırı giriş ücreti

• Melk Manastırı yerel rehberlik hizmeti

• 1 adet öğle yemeği

 Fiyatlara DAHİL olmayan hizmetler

o Andre Rieu konseri bileti

o Oda kategori değişim talepleri

o Kişisel harcamalar

o Bagaj taşıma

o Yemek değişimleri

o Yemeklerde alınacak tüm içecekler

o Bahşişler (isteğe bağlı)

o Ekstra bagaj cezası (havayollarının uyguladığı şartlar geçerlidir)

o Seyahat sigortası (mecburidir/ Sigorta Firmamızda yaş aralığına göre uygun fiyatlarda yapılmaktadır)

o Yurtdışı çıkış harcı

o Schengen vize bedeli

o Hallstatt turu

o Griechenbeisl’da akşam yemeği (giriş, ana yemek, tatlı ve kişibaşı 2 adet içecek/içki)

Genel Şartlar

 • Fiyatlar en az 20 kişilik grup için geçerlidir. Grup sayısının 15 -20 arası olması durumunda fiyatlar revize edilecektir.
 • Ödemelerinizi, kredi kartı, nakit ve banka havalesi olarak yapabilirsiniz.
 • Andre Rieu Konseri biletleri hızla tükenmekte olduğu için, bakiyenin ödendiği gün bilet satın alınacaktır. Kategori ve yan yana oturum konusunda GARANTİ VERİLEMEMEKTEDİR.
 • Fiyatlar 01 Mart 2018 tarihine kadar geçerlidir. Bu tarihten sonra meydana gelebilecek artışlar, fiyatlara yansıtılacaktır.
 • 30 Ocak 2018 tarihine kadar yapılan iptallerde, gezi bedelinin tümü, uçak biletinin, havayollarınca uyguladığı ceza kesintisi hariç iade yapılır. Konser biletlerinin hiç bir şekilde iadesi / iptali yoktur
 • 01 Mart – 30 Mart arası yapılan iptallerde, gezi bedelinin %50’si,  uçak biletinin, havayollarınca uyguladığı ceza kesintisi hariç iade yapılır
 • 01 Nisan 2018 sonrası yapılacak iptallerde iade yoktur.
 • Avusturya için Schengen vizesi gereklidir. Söz konusu vize için ortalama 1 ay önceden başvuru yapılması tavsiye edilmektedir. Vizenin yetişmemesi durumunda, yukarıda belirtilen tarihler esas alınarak iade şartları uygulanır.
 • Arzu eden misafirlerimiz için, Schengen vizesi, Santa Tur tarafından alınacaktır. Vize bedeli alınan vizenin süresine bağlı olarak değişmekte olup, tarafınıza bilgi verilecektir. Konsolosluğun talep ettiği tüm evrakların zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi bu şartları yerine getirmediği durumda, ortaya çıkabilecek, ret, gecimke vb durumlar kendi sorumluluğu altındadır.
 • Elegans Cadısı tura danışman / asistan olarak katılacaktır.
 • Bu tur 1293 Tursab Belge numaralı Santa Turizm Tic. A.Ş. ile ortak hazırlanmıştır. Elegans Cadısı ve Santa Turizm gereklilik durumunda, programda (otel, güzergah, restaurant vb) değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Havayolları tarafından yapılacak değişikliklerden Elegans Cadısı ve Santa Turizm mesul değildir.

İletişim Detayları

Mail : Elegans Cadısı info@eleganstravel.com  Santa Turizm Dilara Karaca d.karaca@santatur.com

Telefon : Elegans Cadısı 0532 205 05 18 – Santa Turizm 0216 550 50 10

Webwww.santatur.com

16093 defa okundu.

Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.