fbpx
Elegans Travel

Baltık Ülkeleri & Andrea Bocelli Konseri Turu

Baltık Ülkeleri & Andrea Bocelli Konseri Turu

İtalyan Tenorlarının en popüler isimlerinden Andrea Bocelli, bu sene Cinema World Tour konserleri kapsamında 2018 yılına kadar Avrupa ve Amerika’da çeşitli şehirlerde konser verecek. İşte bunlardan Riga konseri , Kasım ayındaki özel baltık ülkeleri Turu organizasyonu için hedef rotamız oldu. Tabii o kadar yol gitmişken, diğer Baltık başkentleri Vilnius ve Tallinn’i görmeden dönülmez dedik ve 6 gece 7 günlük tur programını hazırladık.

SANTATUR‘la beraber organize ettiğimiz bu tur için o kadar soru geldi ki, detayları bloğumda yayınlamak en akıllıcası olur dedim.

Baltık Ülkeleri Tur Programı

04 Kasım Cumartesi: Türk Havayolları TK1407 sefer sayılı uçak ile, İstanbul Atatürk Havalimanından 09:50’de hareket. Yerel saat ile 11:30’da Litvanya’nın başkenti Vilnius’a varış. Özel otobüsümüzle, otelimize transfer. Otele check in sonrası dinlenme için serbest zaman. Akşam otel lobisinde buluşma ve hoşgeldiniz yemeği için hareket.baltik ulkeleri vilnius litvanya05 Kasım Pazar: Sabah kahvaltısından sonra, yarım günlük Vilnius şehir turu. Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra serbest zaman. Öğleden sonra arzu eden misafirler için ekstra Trakai Şatosu turu. Geceleme otelimizde

baltik ulkeleri vilnius trakai kalesi06 Kasım Pazartesi: Sabah kahvaltısından sonra Vilnius’dan hareket. Hill of Crosses (Haçlar Tepesi) molası veriyoruz. Katolik Litvanya’nın kutsal yerleşim bölgesi olan Hill of Crosses’da yaklaşık 50.000 adet birbirinden farklı boylarda haç bulunduğu tahmin ediliyor. Öğle yemeği sonrası, Rundale Sarayını geziyoruz. Barok mimarinin en önemli örneklerinden olan saray turumuz sonrası akşam üstü Letonya’nın başkenti Riga’ya varış.

baltik ulkeleri haclar tepesi

07 Kasım Salı: Sabah kahvaltısından sonra, Kedi Evi, Dome Katedrali, Özgürlük Anıtı, Büyük ve Küçük Lonca Binaları, Daugava Nehri ve diğer önemli bölgeleri göreceğimiz yarım günlük Riga şehir turu için otelden hareket ediyoruz. Öğleden sonra serbest zaman. Akşam Andrea Bocelli konseri için otelde buluşma ve konser salonuna gidiş / dönüş transfer

baltik ulkeleri riga letonya08 Kasım Çarşamba: Sabah kahvaltısından sonra, özel otobüsümüzle Tallinn’e hareket. Yolumuz üzerinde, Letonya’nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesini ziyaret ediyor ve öğle yemeğimizi Sigulda’da alıyoruz. Akşamüstü Estonya’nın başkenti Tallinn’e varış. Otele check in sonrası rus mezeleri eşliğinde votka tadım gecesi için otelden hareket.

baltik ulkeleri tallinn estonya09 Kasım Perşembe: Sabah kahvaltısından sonra yarım günlük şehir turu için otelden hareket. Kuzey Avrupa’nın en orijinal ortaçağ şehri olan Tallinn şehir turunda, göreceğimiz yerler arasında Toompea Kalesi ve Tepesi, 13. yy Dome Katedrali, 19. yy Ortodoks Alexander Nevski Katedrali, 15. yy Belediye Binası ve St. Olaf Kilisesi bulunuyor. Öğleden sonra serbest zaman. Öğleden sonra arzu eden misafirler için ekstra Kadriorg Sarayı turu. Akşam, şehrin ortaçağda kalma tipik bir restaurantında alacağımız gala yemeği için otelden hareket

10 Kasım Cuma: Sabah kahvaltısından sonra, serbest zaman. Saat 15:30’da lobide buluşma ve havaalanına hareket. TK1424 sefer sayılı uçakla saat 18:20’de İstanbul’a hareket ve yerel saatle 22:40’da İstanbul’a varış.

Baltık Ülkeleri gezilecek noktalar neler mi?

Buyurun o zaman videoya

Baltık Ülkeleri & Andrea Bocelli Konseri Turu from ELEGANS CADISI on Vimeo.

Danışmanlığını yaptığım tüm organizasyonlarda olduğu gibi bu Baltık ülkeleri turu için de otelleri merkezi ve 4,5 yıldızlı seçtim. (5 yıldızla fiyat olarak astronomik fark çıktığı için, genelde 4 ve 4,5 yıldız tercih ediyorum ama her şekilde MUTLAK şehir merkezi.) En sinir olduğum şeylerden biri de güya ucuz tur yapacağım diye, şehrin 30 km ötesinde rezil otellerde konaklatan acentalar. Ondan sonra gelsin şikayetler, gitsin davalar….

Mutfak kültürünü bilmediğimiz ve diline de pek aşina olmadığımız ülkelere seyahatte ise, en güzeli restaurantları önceden rezerve edip, yemekleri organize etmek. Böylece katılımcılar hem gittikleri yerin en güzel yemeklerini tadıyorlar hem de nereye gitsem ne yesem derdinden kurtuluyorlar. Tabii Baltık İncileri turumuza da yazılı tüm yemekler, tadımlar dahil.

Danışmanlık yaptığım gruplarla beraber seyahat etmem bir yana, kalabalık organizasyonlar için yerel Türkçe rehber tercih ediyorum. Dolayısıyla, Baltık Ülkeleri gezilecek noktaları keşfetmek için yerel rehberimizle 6 gece 7 gün birlikte dolaşacağız.

Andrea Bocelli konser biletleri, sanılanın aksine çok da pahalı değil. En yüksek 250 euro olmak kaydıyla 20 euro’ya da bilet bulmak mümkün.

Baltık Ülkeleri, Letonya, Litvanya ve Estonya, uzun yıllar, Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliğinin parçası olmuş ve 1991 yılında bağımsızlıklarını ilan etmişler. Nasıl ki İskandinavya Turu dediğimizde aklımıza hemen İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya geliyor, işte bu 3 ülke de Baltık İncileri olarak tanınıyor. Sanat ve spora düşkünlükleriyle bilinen bu 3 ülkeden Letonya’nın başkenti Riga ise, önümüzdeki aylarda, Sarah Brightman, Alessandro Safina, Anastacia, Robbie Willams gibi dünyaca ünlü sanatçılara ev sahipliği yapacak.

Bu seyahatimizin tüm etaplarını, 04 Kasım 2017 itibariyle Elegans Cadısının instagram, instastory ve facebook sayfalarından takip edebilirsiniz.

Bir başka seyahatte görüşmek üzere…..

 

 

 

 

 

 

1940 defa okundu.

Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

× Nasıl Yardımcı Olabilirim?