3 Yorum

 1. zeynep güneş ustuner dedi ki:

  gerçek kürke hayır
  çok sık taklitler var almayın
  sıklık için katıl olmayın

 2. Semra Türkmen dedi ki:

  Yürek kaldırmıyor cidden:(((((((
  Aynı hislerdeyim..Meraklısı değildim, önce annemin kürklerini gördüm..Genç kızlıkta içi kürklü manto yapılmıştı..İlk esas kürkü (tilki) eşim almıştı..Sonra kayınvaldem vizon yaptırttı.. Sankli cansız tüylerdi o kürk denen şey, bir önceki safhalara gitmeyi bilmiyordu o zamanki bilgi düzyimiz ve de düşünce tarzımız..Ancak şu an kürk denmiyor mu aynen içim oyuluyor…Sadece kürk mü , tüm kaz tüyü yatak yorgan yastık ve giysiler.. O videoları ben de izledim bu sosyal medya vasıtasıyla, uykularım kaçıyor , bu kadar mı zalimce , bu kadar mı vahşice yapılmalı bu iş..Yıllardır o medeni ülkelerdeki başına çivili sopalarla vurula vurula katledilen fok yavruları , canlı canlı derileri yüzülen vizonlar, ciyaklatıla ciyaklatıla tüyleri yolunna kazlar…:(((((
  Ey insan bu doğaya bir tek sen yanlış gelmişsin sanki, nasıl bir şeysin , ne kötü bir şeysin sen ???

  Dolabımda duruyor kürkler , ne yapacağım ben de bilmiyorum , yıllardır giymedim giymeyeceğim de…
  ama yetmez insanım diyen herkes protesto etmeli, ya da illa ki giyeceğim diyenler , önce kendilerine şu testi yapmalı: Tüm vucutlarına gerekmez, sadece başparmaklarından şöyle bir deri parçasını kesip kaldırsınlar bakayım, dayanabiliyorlarsa tamam helaldir giysinler başkasının derilerini !!!!!..
  bazen ınsan ırkı toptan yok olsa diyorum işte tam da bu sebeplerle , bu vahşetlerinden dolayı:((((((((((((((((((

  1. Ne kadar içten dile getirmişsiniz. Maalesef, insanlar bırakın hayvanlarla empati yapmayı, kürklerini bir hasletmişçesine övünerek teşhir ediyorlar. Görgüsüzlüğün, duygusuzluğun, vahşetin dik alası..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.