fbpx
Cadı'nın Dünya Rehberi

Dünyanın En Güzel Plajları

Dünyanın En Güzel Plajları

Bu sıcak yaz günlerinde benim gibi Bodrum – Çeşme – Antalya ile klasik yunan adaları çemberinden sıkılanlar için dünyanın en güzel plajları için bir yazı yazmak istedim. Biraz daha Kos, Rodos, Simi, Patmos falan duyarsam bayılacağım artık.  Dön dolaş hep aynı yerler hep aynı yüzler diyenlere bir alternatif olsun. Kimbilir belki bir gün yolumuz düşer…..

İşte Dünyanın En Güzel Plajları

Spiaggia Rosa Sardunya

Dünyanın en güzel plajları listemin ilk sırasında, ulaşımı en kolay destinasyonlardan Sardunya adasındaki Spiaggia Rosa yani pembe plaj var. Budelli adacığında yer alan plaj koruma altında ve sadece özel devriyeler eşliğinde gezebilirsiniz çünkü çok nadir deniz canlılarına ev sahipliği yapmakta.

spiaggia rosa sardunya

Porto Covo Portekiz

Lizbon’a 2 saatlik mesafede olan Porto Covo, turuncu renkli kumuyla özelikle sörf severlerin gözdesi. Günbatımı ise bir harika.

porto covo portekiz

Kouru Fransız Guayanası

Lavların deniz suyuyla donması sonucunda yeşil renge bürünen kumsal, zeytuni rengiyle dünyanın en güzel plajları listemde 4. Sırada

kouru fransiz guayanasi

Akrotrion Santorini Yunanistan

Kızıl kumlarıyla, tipik bir volkanik ada sahili olan Akrotrion, Santorini adasında. Kasaba aynı zamanda Minos dönemi kalıntılarına da ev sahipliği yapıyor.

akrotrion santorini yunanistan

Pfeiffer Beach Kaliforniya

Eflatun renkli kumlarla kaplı bu sörf merkezi özellikle fotoğrafçıların gözdesi. Minik bir ipucu, rengi tam yakalamak için, kayaların üstüne çıkmak gerekiyor.

pfeiffer beach kaliforniya

Whitehaven Beach Avustralya

En uzak kıtanın Queensland şehrinde yer alan Whiteheaven tam da adına yakışır şekilde Beyaz Cennet. Pudra şekeri serpilmiş gibi olan plaj turkuaz renkli suyuyla kuzey yarımkürede yaşayan bizler için kış aylarında güzel bir deniz alternatifi

whiteheaven beach avustralya

Lazy Beach Kamboçya

Koh Rong adasında yer alan plaj ismi gibi tam keyfine düşkünler için. Tembel Plajda bembeyaz kumların içine kurulmuş hamaklarda siesta keyfi anlatılmaz yaşanır.

lazy beach kambocya

Anse Source d’Argent Seyşeller

Adanın en ünlü plajı olan Anse Source d’Argent, çok sığ. Yüzerken çeşitli balıkları hatta şanslıysanız deniz kaplumbağalarını görmek mümkün. Bir çok filme plato olmuş plaj öğle saatlerinde çok kalabalık o nedenle sabah saatleri en güzeli. Bu arada med cezirde plajın tamamen yok olduğunu belirteyim.

anse source dargent seychelles

Tikehau Fransız Polinezyası

Güney pasifikte yer alan ve Fransa’ya bağlı adalar topluluğu olan Fransız Polinezyasındaki Tikehau, 27 km’lik sahil şeridi olan yuvarlak bir ada. Çok az sayıda yerlinin yaşadığı Tikehau yerlilerince koruma altında. (ne mutlu ülkesinin değerini bilenlere!!!)

tikehau fransiz polinezyasi

Playa del Amor Meksika

Dünyanın en güzel plajları listesinde 1 tane de Meksika’dan. Marieta Adalarından Puerto Vallarca’nın yakınlarındaki Playa Del Amor (Aşk Plajı) tepesi açık bir mağaranın içinde gizli. Sadece deniz çekildiği zaman ulaşılabilen Playa Del Amor’a yüzerek gtimek gerekiyor. Mercan kayalıkları arasından deniz kaplumbağaları, binlerce renkli tropik balıkları görmek mümkün

playa del amor meksika

Bahia de la Chiva Porto Riko

Bahamaların en güzel plajlarından olan Bahia de la Chiva diğer adıyla Blue Beach (mavi plaj) beyaz kumu ve ılık kristal berraklığındaki deniziyle dalış yapmak için ideal.

bahia de la chiva porto riko

Ramla Gozo Malta

Malta adalar topluluğu Gozo’da yer alan Ramla, altın renkli kumlarıyla, Malta adasının gözde plajlarından. Natura 2000 organizasyonu tarafından korunmaya alınmış plaj, Malta seyahatlerinde kaçırılmaması gereken noktalardan.

ramla gozo malta

Punaluu Maui Hawai

Hawai’deki bu sahil dünyanın en güzel siyah kumlu sahillerinden. Bölgenin volkanik yapısına bağlı olarak oluşan simsiyah kumlarla kaplı sahilde yemyeşil deniz kaplumbağalarını güneş keyfi yaparken görebilirsiniz.

punaluu maui hawai

Calanque d’En-Vau Fransa

Marsilya Cassis arasında yer alan Calanque d’en Vau’ya denizden veya yaya olarak ulaşım mümkün. Ancak sahile inmek gerçekten ciddi bir yürüyüş çıkışta ise tırmanma gerektiriyor.

calanque den vau fransa

Reynisfjara İzlanda

Dünyanın en güzel plajları listemin son sırasında denize girmekten ziyade, görsel keyif alabileceğiniz İzlanda’daki Reynisfjara yer alıyor. Özellikle kayalıkları, bembeyaz köpüklü buz gibi deniziyle bir doğa harikası olan sahil özellikle fotoğraf tutkunlarının kaçırmaması gereken bir bölge

reynisfjara izlanda

 

1687 defa okundu.

Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

× Nasıl Yardımcı Olabilirim?