fbpx
Elegans Travel

Eğitime Destek Fas Gezisi

Eğitime Destek Fas Gezisi

Eğitime Destek için

“İnsanlığın düşmanı cehalet; cehaletin düşmanı eğitimdir.” dedi Ulu Önderimiz. Üyesi olduğum dünyanın en büyük kadın kuruluşu Uluslararası Inner Wheel’e bağlı olarak çalışan Beyoğlu Inner Wheel Kulübü de, aydınlık yarınlarımız çocuklarımız için eğitime destek projelerinden bir tanesini, halen yapımı sürmekte olan bir ilkokula zeka & akıl oyunları sınıfını tefriş ederek gerçekleştiriyor. Kulüp maddi yardımdan daha çok, oluşturduğu fonlar ile, okulların ihtiyacı olan araç ve gereçlerini temin ediyor. İşte bu fikirden yola çıkarak, 27 Kasım – 01 Aralık 2019 tarihlerinde eğitime destek amaçlı bir Fas Gezisi organize ettim.

Fas Gezisi

Seyahatimiz tam 4 gece 5 gün olarak, 2 gece Kazablanka & 2 gece Marakeş şeklinde planlandı. Uçuşlarımız Türk Hava Yolları ile Kazablanka gidiş, Marakeş dönüş olmak üzere rezerve edildi. Fas Gezisi etkinliğinin yardım amaçlı olması nedeni ile, katılımcı sayısı 16 kişi ile (ben dahil) sınırlandırıldı ve her katılımcı için 50 euro fon olarak tahsis edildi.

Tursab’a kayıtlı 1293 belge sayılı Santa Turizm ile beraber gerçekleştirdiğimiz bu gezinin detayları ise şu şekilde:

Fas Programı

Kazablanka

27 Kasım Çarşamba: Türk Hava Yolları TK617 sefer sayılı uçağıyla saat 10:45’de İstanbul Havaalanından hareket. Yerel saat ile 14:00’de Kasablanka 5. Muhammed Havaalanına varış sonrası özel araçla karşılanma ve Hassan 2 Camiisini özel heyetle ziyaret. Ardından Kazablanka şehir turu. Bu tur esnasında, Muhammed V meydanı, Medina, Birleşmiş Milletler Meydanı, Hobus Mahallesi ve Corniche görülecek yerler arasında. Otele transfer ve yerleşme. Akşam yemeği için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle birlikte, okul yapımına iştirak eden Kazablanka Inner Wheel Kulübünün düzenlediği akşam yemeği organizasyonuna katılım. Geceleme Kazablanka’da.

Kazablanka 2. Hasan Camii

 

Fez

28 Kasım Perşembe: Sabah kahvaltısından sonra tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz için profesyonel rehber eşliğinde ekstra FEZ turu organize edilecektir. Bugün ülkenin kültür başkenti olarak tanınan, Fas Krallığının eski başkentlerinden 8. yy’da kurulmuş olan Fez dar sokakları, dünyaca ünlü deri tabakhanesi, Moresk mimarinin en güzel örneklerinin yer aldığı bir şehirdir. 12 saat süren bu tur yerel rehber eşliğinde gezilecektir.

Fez

Deri Tabakhanesi Fez

Akşam yemeği için, arzu eden misafirlerimizle birlikte, Fas’ın ünlü seslerinin sahne alacağı, Kazablanka’da yapılan bir ortakokul için yardım balosuna katılım. Geceleme Kazablanka’da.

Babu Jelud Kapısı Fez

Babu Jelud Kapısı Fez

Marakeş

29 Kasım Cuma: Sabah erken alınacak kahvaltı sonrası, otelden çıkış ve Marakeş için hareket. Öğleden sonra Marakeş’e varış.

Medina Marakeş

Otele yerleşme sonrası yarım günlük Marakeş şehir turu. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk Mimarinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Souklar, Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında.

marakes-fas

Marakeş

Tur sonrası arzu eden misafirlerimizle birlikte Marakeşin en güzel restaurantlarından Comptoir Darna’da müzik ve şov eşliğinde akşam yemeği. Geceleme Marakeşte.

Marakeş Jma El Fna Meydanı

Zagora Çölü

30 Kasım Cumartesi: Sabah kahvaltısı ve tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirler için ekstra tam gün Çöl Safari Turu. 16 saatlik bu özel tur, 4×4 jiplerle yapılmaktadır.  Sabah saat 04:00 civarı başlayacak olan bu turda Zagora Çölüne gidilerek, Chegaga’da tipik bir handa öğle yemeği alınacak ve ardından deve sırtında gezinti yapılacaktır.

Zagora Çölü

Majorelle Bahçeleri

01 Aralık Pazar: Sabah kahvaltısından sonra, otelden çıkış. İçinde Berberi ve ünlü Fransız Modacı Yves Saint Laurent’ın müzelerinin bulunduğu ve Art Deco sanatının en mükemmel örneklerinin yer aldığı 9000 m2’lik Majorelle Bahçelerini ziyaret

majorelle bahceleri marakes

Majorelle Bahçeleri

Tüm sabah sürecek bu tur sonrası özel araçla Marakeş Menara Havaalanına transfer. TK620 sefer sayılı uçakla, saat 15:05’te Fas’tan hareket ve Türkiye saati ile 22:10’da İstanbul Havaalanına varış.

Ulusararası Inner Wheel

1924 yılından bu yana faaliyette olan dünyanın en büyük kadın kuruluşu Türkiye’ye ilk olarak 1990’da gelmiş. Şu anda ülke genelinde 16 kulüple faaliyet gösteren Inner Wheel Türkiye için detaylı bilgiye www.innerwheelturkiye.com adresinden erişebilirsiniz.

Eğitime Destek Gezisine Katılım

Eğer siz de bu gezi hakkında bilgi almak ve yarınlarımız çocuklarımıza yardım etmek isterseniz, bana mesaj atmanız yeterli olacaktır.

 

 

 

 

446 defa okundu.

Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

× Nasıl Yardımcı Olabilirim?