fbpx
Elegans Travel

Rotary Sicilya Turu – 17-21 Ekim 2018

Rotary Sicilya Turu – 17-21 Ekim 2018

Rotary gezi komitesi 2420. Bölge için düzenlediğim özel Sicilya Turu 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak. Ünlü Alman yazar Goethe’nin dediği gibi, Sicilya’yı görmeden İtalya’yı görmüş sayılmazsınız, çünkü Sicilya her şeyin anahtarıdır. İddia o kadar güçlü ki,  her organizasyonumda olduğu gibi bu seyahatte de en küçük detaylar incelikle hesaplandı, hatta güneşin doğuş ve batış saatlerini bile dikkate aldım.

Sicilya Turu Programı

sicilya italya

 

Sicilya’ya ne zaman gitmeli?

Malum bu tip geziler dışardan bakıldığında hep aynıdır ama şeytan ayrıntıda gizli çünkü senenin hangi döneminde gittiğiniz çok önemli. Mesela mart ayında giderseniz, şakır şakır yağmurda sırılsıklam olmak, ağustosta giderseniz de kavurucu güneşin altında pişmek büyük ihtimal. O nedenle biz de en güzel aylardan Ekim’i seçtik.

Sicilya gezilecek yerler

Sicilya Turu organizasyonunda, 4 tam günde, tüm adayı olabildiğince keşfedecek bir program hazırladım. Sicilya gezilecek yerler listemizde Katanya, Noto, Siracusa, Palermo, Savoca, Taormina, Cefalu, Corleone, Segesta, Trapani, Erice, Marsala ve Etna yer alıyor.

Barok Noto, Arşimed’in kasabası Siracusa ve Katanya gezilecek yerler

İlk gün yani 17 Ekim Çarşamba günü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 04:30’de buluşuyor  ve Türk Hava Yollarının TK1393 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:50’de Catania’ya hareket ediyoruz.  Yaklaşık 2 saat 15 dakikalık bir yolculuk sonrası  yerel saat ile 08:05’de Catania’ya varıyor ve seyahatimize Avrupa barok mimarisinin en güzel örneklerinin yer aldığı Noto turuyla başlıyoruz.

sicilya noto

Noto

Noto’da alacağımız bir espresso molası ardından ünlü matematikçi Arşimed’in yaşadığı Siracusa’ya geçiyoruz. Aretusa Çeşmesi, Duomo şehir katedrali, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale’yi gördükten sonra Katanya’ya geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz.

siracusa sicilya

Siracusa

Akşam üstü, panoramik şehir turumuz var. Fontana dell’Elefante, Piazza Republica, Duomo ve Etna Caddesini gördükten sonra serbest zaman. Konaklamamız Katanya’da.

katanya

Katanya

Mistik Savoca ve şirin Taormina gezilecek yerler

18 Ekim sabahı  erken bir kahvaltıdan hemen sonra yola çıkıyoruz. Baba filmine plato olmuş Savoca ilk durağımız. Son dönemlerde keşfedilmiş Savoca, Sicilya’nın en tipik kasabası. Tarihi Kapuçin Manastırındaki mumyaları görüp, Bar Vitelli ve San Michele Kilisesi’ni ziyaret ettikten sonra, istikametimiz Taormina.

savoca sicilya

Savoca

Sicilya’nın en şirin ve en pahalı kasabası olan Taormina, İyon Denizinin kıyısında. 1955 yılından bu yana Taormina Film Festivalinin yapıldığı kasaba, Richard Burton’un Elisabeth Taylor’a evlenme teklif ettiği yer olarak ünlülerin uğrak yeri. Aynı zamanda bir alışveriş cenneti olan Taormina’da rehber eşliğinde turumuzu yaptıktan sonra, tam gün serbest.

sicilya taormina

Taormina

Akşam saatlerinde arzu eden misafirlerimizle birlikte Taormina’nın en şirin restaurantlarından bir tanesinde beraber akşam yemeği alıyoruz. Yemek sonrası özel otobüsümüzle Katanya’ya dönüyoruz. Geceleme Katanya’da.

Cefalu gezilecek yerler

19 Ekim sabahı erken bir sabah kahvaltısının ardından Katanya’dan ayrılıyoruz.  ilk durağımız Cefalu. La Rocca dağının eteklerinde konuşlanmış Cefalu tam bir balıkçı kasabası. Norman katedrali, Balıkçılar Kapısı gibi kasabanın mihenk taşlarını gördükten sonra, keyifli bir espresso molası sonrası Palermo’ya hareket ediyoruz.

cefalu sicilya

Cefalu

Palermo gezilecek yerler

Şehre varışımıza otele yerleşiyoruz. Öğleden sonra, Sicilya’nın en güzel kenti Palermo şehir turu yapıyoruz. Bu turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri Palermo görülecek yerler listemizde.

palermo sicilya

Palermo

Monreale Manastırını da ziyaret ettikten sonra, akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme Palermo’da

Not: Dünyaca ünlü Catacombe Dei Cappuccini (Cesetler Müzesi) ziyareti, tur kapsamında olmayıp, arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecektir.

cesetler muzesi palermo

Catacombe Dei Cappuccini

Don Corleone ve Baba !!! Erice  & Trapani ve Marsala Şarap Tadımı

20 Ekim Cuma günü, erken bir sabah kahvaltısından sonra, tam günlük turumuz için otelden hareket ediyoruz. İlk durağımız Mario Puzo’nun eserinden uyarlanan ünlü film Baba’nın (The Godfather) ismini aldığı, Sicilyalı büyük mafya ailelerinin kasabası Corleone.

corleone sicilya

Corleone

Buradaki mafya müzesini ziyaret ettikten sonra, dünyanın en önemli antik Yunan kalıntılarının yer aldığı Segesta’ya uğruyoruz.

segesta sicilya

Segesta

Burada kısa bir tur sonrası, surları, avlulu taş evleri, parke taşlı sokaklarıyla tipik bir ortaçağ kasabası olan Erice’ye gidiyoruz.

erice sicilya

Erice

Yapacağımız tur sonrası, İtalya’nın en ünlü pastanesinde kahve molamız ardında istikametimiz tipik Sicilya ambiyansından daha çok Avrupa’yı anımsatan Trapani.

sicilya trapani

Trapani

San Lorenzo Katedrali,  minik restaurantların olduğu sahil, tipik az katlı evler keyifle gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası, günümüzün son durağı olan Marsala’ya geçiyoruz.

Dünyanın en ünlü şaraplarından bir tanesinin anavatanı olan kasabada arzu eden misafirlerimizle yapacağımız  Marsala şarap tadımı sonrası, akşam saatlerinde Palermo’ya dönüyoruz.

marsala sicilya

Marsala

Seyahatimizin bu son akşamında, tipik Sicilya lezzetlerini deneyimleyeceğimiz akşam yemeği için katılmak isteyen misafirlerimizle bir arada oluyoruz. Geceleme Palermo’da.

Duman Etna Yanardağı & Alışveriş keyfi

21 Ekim sabahı erken saatlerde Palermo’dan hareket ediyoruz. Etna Yanardağı’nın 1800 metre yükseklikte Silvestri kraterini gördükten sonra, Sicilya adasının en güzel outlet merkezinde alışveriş molası veriyoruz.

etna sicilya

Etna

Son alışverişlerimiz sonrası, Katanya Havaalanına geçiyor, Türk Hava Yolları’nın TK1396 sefer sayılı uçağıyla saat 19:00’da Sicilya’ya Arrivederci (tekrar görüşmek üzere) diyor ve İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat 10 dakikalık bir yolculuk sonrası, yerel saatle 22:10 Atatürk Havalimanı’na iniyor ve bir başka ELEGANS CADISI organizasyonunda birlikte olmak umuduyla Sicilya turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Gezi Broşürümüz

 

Mesafeler (google harita verileridir)

İstanbul – Katanya uçuşu yaklaşık 2 saat 15 dk

Katanya – Noto 93 km

Noto – Siracusa 35 km

Siracusa – Katanya 65 km

Katanya – Savoca 72 km

Savoca – Taormina 21 km

Taormina – Katanya 54 km

Katanya – Cefalu 184 km

Cefalu – Palermo 69 km

Palermo – Corleone 58 km

Corleone – Erice 5 km

Erice – Marsala 33 km

Marsala – Palermo 130 km

Palermo – Etna 240 km

Fiyatlar

Çift Kişilik Odada Kişibaşı 1100 euro

Tek Kişilik Oda 1275

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları İstanbul – Catania – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havaalanı Vergileri • 4* otellerde STANDART odalarda konaklama
 • Şehir vergileri
 • Sabah Kahvaltıları
 • Programda yer alan tüm panoramik turlar
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Yerel profesyonel rehber
 • Elegans Cadısı asistanslık hizmetleri

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Vize ücreti
 • Özel seyahat sağlık sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli
 • Otel ekstraları
 • Oda kategori değişimleri (misafir, bedeli mukabilinde değişiklik yapabilir)
 • Bagaj taşıma servisi
 • Müze ve ören giriş ücretleri
 • Bahşişler (isteğe bağlıdır)

KAYIT:

Kesin rezervasyon için toplam tutarın %50’si 01 Ağustos’a kadar, geri kalan bakiyenin 01 Eylül’e kadar yatırılması gerekmektedir.

 

Önemli Notlar:

 • Sicilya Turu ROTARY 2420. Bölge için organize edilmektedir.
 • Turumuzdaki oteller standart 4* otellerdir. Grup sayısının ve tur tarihinin kesinleşmesine müteakip otel ismi verilecektir.
 • Vize işlemleri için Santa Turizm profesyonel destek vermektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize mecburiyeti yoktur. Standart (kırmızı pasaport) sahipleri için en az 6 ay geçerli pasaport gereklidir. Konsolosluklarda yaşanan yoğunluk nedeni ile, vize başvurularının seyahat başlangıcından en az 30 GÜN önce yapılması gerekmektedir. Katılımcılar tarafından eksik evrak bildirimi, geç başvuru vb durumlardan ortaya çıkabilecek vize gecikme ve /veya reddi Elegans Cadısı ve Santa Turizm sorumluluğunda değildir.
 • Seyahat sigortası arzu eden misafirlerimiz için HDI Sigorta üzerinden tüm sigortalar yapılacaktır

GENEL ŞARTLAR:

 • Bu gezinin kayıt ve ödeme işlemleri 1293 TURSAB belge numaralı A grubu IATA seyahat acentası Santa Turizm tarafından yapılmaktadır. 
 • Gezi ücreti NAKİT EURO ödemesi için geçerlidir.
 • TL veya Kredi kartı ödemelerinde Merkez Bankası Efektif EURO SATIŞ kuru üzerinden hesap yapılmaktadır.
 • Ödemelerinizi kredi kartınız ile yapmanız durumunda, bankanızın tarafınıza uyguladığı taksitlendirmeyi yapabilirsiniz.

İPTAL & İADE

Kayıt yaptıran misafirlerimizin iade / iptal talebi durumunda aşağıdaki şartlar geçerlidir.

1- Seyahate başlangıç tarihine 45 gün kala iptal & iade YOKTUR

2- Seyahat başlangıç tarihine 75 -46 gün kala depozito hariç kalan toplam bedelin %40 iade edilir

3- Seyahat başlangıç tarihine 76–100 gün kala depozito hariç toplam bedelin %75 iade edilir

 

Bu tur SANTA TURİZM ve ELEGANS CADISI işbirliğinde düzenlenmiş olup, aşağıda belirtilen durumlarda sorumluluk sahibi değildir

==>            Tüm mücbir sebepler: Doğal afet, terör, ölüm, ağır hastalık, darbe

==>            Tüm şahsi iptaller (İptal & iade bölümünde belirtilen şartlar geçerlidir)

==>            Vize reddi

==>            Havayolları tarafından yapılacak tarife değişiklikleri

==>            Yerel otoriteler tarafından yapılmasına izin verilmeyen turlar

==>            Tur esnasında çalınan, kaybolan şahsi eşyalar

==>            Tur esnasında meydana gelebilecek hastalıklar, şahsi rahatsızlıklar

==>            Şahsi gecikmeye bağlı olarak uçağın kaçırılması.

==>            Pasaport kaybı durumunda, pasaport sahibi tek başına sorumlu olup, tur lideri TC Konsolosluğu ile bağlantıya geçerek, ilgili şahsı yönlendirecektir. Tur liderinin, bu gibi durumda programı değiştirmesi, gruptan ayrılması vs mümkün değildir.

İLETİŞİM

Elegans Cadısı:

mail: info@eleganstravel.com

Tel: 0532. 205. 05. 18

Santa Turizm

mail: a.cihaner@santatur.com

Tel: 0216. 550.50.10

12099 defa okundu.

Comments (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

× Nasıl Yardımcı Olabilirim?